O firmie

 Firma P.H.U. RONA jest firmą, która powstała na bazie tradycji stolarskich obejmujących trzy pokolenia. Pierwszym podmiotem gospodarczym był zarejestrowany w 1952 roku zakład stolarski "STEFAN NALEWA", który zajmował się drobnymi usługami stolarskimi.

  W 1995 roku przedsiębiorstwo zarejestrowano pod nazwą P.H.U. RONA N.J. i wprowadzono ścisłą specjalizację w wykonywaniu podłóg drewnianych. Rok później poszerzono działalność o handel materiałami parkieciarskimi (drewno i chemia).

  Obecnie firma wykonuje kompleksowe usługi parkieciarskie na terenie całego kraju. Obejmują one naprawę podkładów, bieżącą pielęgnację i oczywiście montaż okładziny drewnianej. Jesteśmy również autoryzowanym serwisem fabryki BARLINEK i  punktem sprzedaży firm JAWOR-PARKIET, JP PROMIS, ZENON, WALCZAK, DLH, ŁĄCCY-KOŁCZYGŁOWY, DĄBEX, BAUTEC, OSMO, SAICOS, WOCA, LOBA-WAKOL, OWATROL, VENTA. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem do obróbki drewna firm: FESTOOL, LÄGLER, NUMATIC i BONA.

  Przed rozpoczęciem swoich prac zawsze dokonujemy pomiarów wilgotności podkładów drewna i powietrza. Dzięki temu przez długi czas zachowane są optymalne parametry drewna jak również podniesiona jest jego jakość.

   Obecnie wszyscy pracownicy posiadają kwalifikacje stolarskie, a większość z nich tytuł mistrza parkieciarstwa. Mimo to, stale podnosimy nasze kwalifikacje na różnego typu szkoleniach firm specjalizujących się w chemii parkieciarskiej. Dzięki temu odpowiednio dobieramy produkty do gatunku drewna i warunków panujących w miejscu wykonywanych prac.

  Firma zmieniła swą siedzibę i nazwę na P.H.U. RONA-PARKIETY. Było to związane z otwarciem punktu handlowego, w którym można dokonać zakupu wszystkich rodzajów produktów ściernych oraz chemii parkieciarskiej i oczywiście drewna na podłogę. Działalność firmy poszerzyła się  o montaż tarasów i elewacji z drewna.

Parkiety to nie tylko nasz sposób na życie, ale również nasza pasja.

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Ze swojej strony możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość wykonywanych usług - wszak podłogi kładzie się na długie lata.

Z podziękowaniami za odwiedzenie strony
Jacek Nalewa